SPOR EĞİTİM

SPORLA UĞRAŞANLARIN FORUMU

AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

DENGE İLE KORDİNASYON

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: DENGE İLE KORDİNASYON   2008-01-07, 22:38

SÜRE BEDEN EĞİTİMİ
AY HAFTA1. HAFTA – DERS SAATİ: 6 DERS SAATİ HEDEF VE DAVRANIŞLAR KONULAR ÖĞRENME – ÖĞRETMEYÖNTEM VETEKNİKLERİ KULLANILAN EĞİTİMTEKNOLOJİLERİ,ARAÇ VEGEREÇLERİ DEĞERLENDİRME(Hedef ve DavranışlaraUlaşma Düzeyi)
MAYIS 31.32. HAFTA (07 MAYIS– 18 MAYIS) 4 SAAT AMAÇ 25: Denge ile ilgili koordinasyonu geliştirebilme.DAVRANIŞLAR1. Çizgi ve ip üzerinde çeşitli şekillerde yürüme, dönme.2. Çizgi, kalas, jimnastik sırası, denge ağacı üzerinde yardımlı yürüme, dönme.3. Tek ayak üzerinde leylek gibi bekleme ve sekme.4. Dar bir alanda kendi ekseninde sıçrayarak dönme.5. Paralel çizgilerden birinden diğerine tek ayakla sıçrama, çizgi üzerinde diğer ayak üzerine konma.6. Duvar, kalas, ve jimnastik sırası üzerinde emekleme.7. Kalas ve jimnastik sırasında, ata biner gibi eller yardımı ile öne doğru yürüme.8. Çizgi, duvar, kalas ve jimnastik sırası üzerinde yürürken; çömelme doğrulma.9. Sandalye, sıra, duvar üzerinde, kısa süreli çift ve tek diz ile durma.10. Çizgi üzerinde yürürken baş üzerinde kitap taşıma. 1. Araçsız Taklidi Denge Alıştırmaları2. Araçlarda Denge AlıştırmalarıDenge Alıştırmaları 1. Birlikte ve bireysel çalışmalar2. Anlatım3. Rol oynama4. Gözlem 1. Ünite dergisi2. Kitaplar, ansiklopediler 1. Öğrenci davranışlarının gözlenmesi2. Okul dışı yarışma ve gösterilere katılacak düzeyde öğrenciler belirleme3. Öğrenci davranışlarında yetersizliklerin belirlenmesi ve bunları giderici çalışmaların yapılması
33. HAFTA (21 MAYIS– 25 MAYIS) 2 SAAT AMAÇ 26: Denge hareketlerinde kendine güven duygusu geliştirebilme.DAVRANIŞLAR1. Yüksek araçlara çıkma, üzerinde yürüme.2. Yüksek araçlar üzerinden atlayarak yere konma.
Kullanıcı profilini gör http://sporegitim.forum3.info

DENGE İLE KORDİNASYON
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası